Revita Orange

(3 клиент преглед)

460 ден до 1,890 ден

Revita Orange® е диететски производ на база на лиофилизиран матичен млеч, природен пчелин производ со исклучителна биолошка вредност. Освежителен и вкусен пијалок, со природен вкус на портокал, засладен со консумен шеќер и збогатен со витамин Ц.

Revita Orange® е додаток во секојдневната исхрана наменета за зачувување на здравјето и зајакнување на имунитетот на било која возраст. Се препорачува за сите возрасти заради зајакнување на општата конституција, имунитет и зголемена отпорност на стрес, деца, млади, спортисти и оние кои се изложени на поголем ментален и физички напор, како и загадена работна и животна средина. Голем број клинички студии докажуваат дека матичниот млеч ги регенерира клетките, делува на ниво на клетката, со што благопријатно делува на целиот организам.

Revita Orange®ја зголемува отпорноста на вируси, бактерии, габични инфекции и паразити. Уште во седумдесетите години руските научници потврдуваат дека млечот ја зголемува продукцијата на одбрамбени ќелии во моментот на допир на организмот со инфективниот агенс – побрзо се создаваат антитела и отстрануваат бактериите од организмот.
•матичниот млеч ја зголемува отпорноста на стрес така што влијае на намалување на продукцијата на стресниот хормон кортизол кој дирекно го намалува производството на одбрамбени ќелии.
Revita Orange®благопријатно влијае на нервниот и кардиоваскуларниот систем бидејќи ја подобрува циркулацијата на крвта.
•матичниот млеч го регулира работењето на виталните органи и ткива и затоа го забрзува лекувањето, ги намалува алергиските тегоби на полен, грини, прашина и алергените од храна, дава енергија, ја подобрува концентрацијата и помнењето, го подобрува сонот и расположението.

избриши

Состав

Активни компоненти – матичен млеч и Ц витамин.

Употреба

Две кафени лажички (12гр) се раствораат во 200 мл вода. Се користи сува неметална лажица. Се препорачува три чаши на ден во зависност од потребите на организмот и возраста.

3 преглед за Revita Orange

  1. LIDIJA

    10

  2. LIDIJA

    PREZADOVOLNA

  3. Stela PS

    Одлична е за зајакнување на имунитет, освежување при напорна ментална и физичка работа, одржување на добро расположение особено во тмурни зимски денови. Ја користиме со години јас и моето семејство.

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *