Здраво

Висококвалитетен додаток во исхраната на база на лиофилизиран матичен млеч.

Вкусно

Природен вкус на портокал.

Научно докажано

Докажана способност за регенерација на ќелиите на организмот.

Врвен квалитет

Потполно природно, без конзерванси и вештачки подобрувачи на вкус.

FAVPNG_honey-bee-beehive-illustration_7AVP7NRw.png

Матичен млеч

Матичниот млеч и здравјето

Матичниот млеч и здравјето

Најсилната природна состојка која го стимулира и обновува човековиот организам.

Состав

Состав

Ги содржи сите елементи за раст, развој и нормално функционирање на човековиот организам.

Како делува

Како делува

Има биорегенеративно, антистресно и имуностимулативно дејство.

FAVPNG_honey-bee-beehive-illustration_7AVP7NRw.png

За кого е наменета

За децата
За постарите
За вработените
За здравите
За спортистите
За болните
Бидејќи го стимулира растот и развојот.
Бидејќи ја подмладува секоја клетка.
Бидејќи ја зголемува отпорноста кон стресна ситуација.
Бидејќи им дава виталност и енергија.
Бидејќи е најсилен природен био стумулатор.
Бидејќи со соодветна терапија го забрзува и овозможува оздравувањето.

Здраво тело, брз прилив на енергија, добра крвна слика и многу други придобивки благодарение на матичниот млеч како основна состојка на сите Revita производи.

Предности

Ревита е непогрешлив избор за секој кој сака да го зачува и подобри своето здравје.
FAVPNG_honey-bee-beehive-illustration_7AVP7NRw.png

Производи

Продавница

Здравствени придобивки

100073857_1087699468269556_4137721924748836864_n
2.

Ја зголемува отпорноста на стрес и го зајкнува нервниот систем

Нервите се “поцврсти”, а мозокот повитален! За човек кој живее под стрес и во загадено опкружување веројатно антистресното дејство кое...

3.

Еликсир за срцето и крвните садови

Меѓу првите откритија во врска со придобивките од матичниот млеч за човековото здравје се вбројуваат баш оние кои докажуваат дека овој...

4.

Го регулира работењето на виталните органи и ткива

Матичниот млеч го регулира работењето на виталните органи и ткива и затоа го забрзува лекувањето кај болестите на срцето, црниот дроб, бубрезите...

5.

Ја забрзува детокцикацијата и ги санира последиците од зрчење

Матичниот млеч ја забрзува детоксикацијата и ги санира последиците од зрачење бидејќи на јетрата и дава готови, биолошки активни материи, посебно...

6.

За правилен раст, развој и отпорност кај децата

Revita го зајакнува имунолошкиот систем и ја зголемува отпорноста од инфекции, го поттикнува растот кај децата, ја зголемува искористливоста на...

7.

Против анемија

Revita Fe Forest Berries® е единствен производ, не само поради обликот на железо кој го содржи, туку и поради присуството на матичен млеч. Познато...

8.

Суперхрана за дијабетичари

Кога станува збор за дијабетот, млечот ги возобновува Лангерхансовите островчиња во панкреасот кои лачат инсулин така што делува и на самата...

9.

Против алергии

Поленот, грината, куќната прашина, алергените од храната се безопасни за луѓето кои не се алергични на нив, но кај оние чиј имунитет ги доживува...

10.

Го нормализира хормонскиот статус и метаболизмот

Со редовно консумирање на млечот се постигнува баланс во организмот на човекот. Матичниот млеч е одличен сојузник во проблемите со телесната...

Награди и признанија

Програмата REVITA од своето основање бележи исклучителни резултати, а вистинската експанзија започнува во 1996 год, кога REVITA се пласира низ системот REVITA PLUS. Врвниот квалитет на производите REVITA се потврдува низ годините преку вредни признанија и награди.
FAVPNG_honey-bee-beehive-illustration_7AVP7NRw.png

Лиофилизиран матичен млеч

Матичниот млеч на собна температура својата биолошка активност почнува да ја губи после 48 часа, а со чување во ладилник биолошката активност на млечот може да се зачува малку подолго. Со лиофилизација, истиснување на водата од овај еликсир, биолошката активност на матичниот млеч се продолжува до две години. При консумирање, во моментот кога млечот се раствора во вода, повторно ја добива истата биоактивност како тогаш да е изваден од кошница. Токму таков, лиофилизиран, матичниот млеч е главна состојка на сите Revita производи.

Најдоброто од природата за вашето здравје!

🐝 МАТИЧЕН МЛЕЧ
🐝 ВИТАМИН Ц
🐝 ПРИРОДЕН ВКУС НА ПОРТОКАЛ

FAVPNG_honey-bee-beehive-illustration_7AVP7NRw.png

РЕВИТАБЛОГ

Матичниот млеч – најдоброто од природа за децата!

Избалансираната исхрана кај децата, нивниот нормален раст и отпрноста на болести, беше и остана голем проблем. Тоа е посебно изразено денес кога...

Повеќе
Ревита, матичниот млеч и хормоните на задоволство!
Ревита, матичниот млеч и хормоните на задоволство!

Болеста произлегува од духот! Модерните научни истражувања укажуваат дека среќните луѓе се поздрави од оние кои имаат негативни мисли. Присуството...

Повеќе
Помогнете му на вашето дете да ја победи анемијата на природен начин и без тегоби!
Помогнете му на вашето дете да ја победи анемијата на природен начин и без тегоби!

Најмалите се посебно осетливи на препаратите со железо. Болки во стомачето, гадење, мачнина, запек, дијареа…Со помош на Revita Fe децата го...

Повеќе

Сертфикати

Client 6
Client 5
Client 4
Client 3
Client 2
Client 1