Revita Stevia

189 ден

Revita Stevia Orange® е диететски производ на база на лиофилизиран матичен млеч, најсилната природна состојка која го стимулира и обновува човековиот организам, во комбинација со Стевиа – природен засладувач со висока биолошка вредност.

Revita Stevia Orange® е одличен, нискокалоричен додаток во секојдневната исхрана (во пакување од 9гр за 1.5 литри напиток). Особено е погодна за дијабетичарите и лица со редуцирани диети затоа што:

•има минимален број на калории;
•добар е за регулирање на метаболизмот;
•дава енергија;
•ја подобрува концентрацијата и помнењето;
•го зајакнува имунитетот;
•го подобрува сонот и расположението.

Кога станува збор за дијабетот, млечот ги опоравува Лангерхансовите островчиња во панкреасот кои лачат инсулин така што делува и на самата причина на болеста, а исто така ги санира психичката и физичката исцрпеност кај дијабетисот.

Revita Stevia Orange® е моќен и природен додаток во исхраната за сите возрасти, без оглед на моменталната здравствена состојба, од деца, до спортисти, трудници и доилки, до сите оние кои сакаат да го зајакнат својот организам по природен пат, да се заштитат од стрес, но и да ги зголемат вродените биорегенативни и одбрамбени моќи на организмот.

Што е Стевиа?
•Здрава и природна замена за шеќер и природни засладувачи;
•0 калории;
•Во Јапонија се користи како засладувач повеќе од 50 години;
•Ја задоволува потребата за благо, не подигнувајќи го нивото на шеќер во крвта;
•Идеална состојка на секоја диета.

Состав

Активни компоненти: матичен млеч, витамин Ц

Употреба

Кесичката од 9гр се раствора во 1,5л вода. Со растворањето се добива напиток со природен вкус на портокал кој треба да се испие во рок од 48 часа.

Оценки

Сè уште нема оценки

Бидете први кои ќе даде оценка за “Revita Stevia”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *