Revita Orange

35 ден

Revita Orange® е диететски производ на база на лиофилизиран матичен млеч, природен пчелин производ со исклучителна биолошка вредност. Освежителен и вкусен напиток, со природен вкус на портокал, засладен со консумен шеќер и збогатен со витамин Ц. Revita Orange® е додаток во секојдневната исхрана наменет за зачувување на здравјето и зајакнување на имунитетот во секое животно доба.

Се препорачува за сите возрасти поради јакнење на општата конституција, имунитет и зголемување на отпорноста на стрес, деца, млади, спортисти и оние кои се изложени на поголем ментален и физички напор, како и на загадена работна и животна средина.

Големиот број на клинички истржувања докажуваат дека матичниот млеч ги регенерира ќелиите, делува на ниво на клетка со што благопријатно влијае на целиот организам.

Состав

Активни компоненти: матичен млеч, витамин Ц

Употреба

Кесичката од 12 g се раствора во 200 мл вода. Се користи сува неметална лажица. Се препорачува три чаши на ден во зависност од потребите на организмот и возраста.

Оценки

Сè уште нема оценки

Бидете први кои ќе даде оценка за “Revita Orange”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *