Revita Oribleti

400 ден

Revita Oribleti® e диететски производ на база на лиофилизиран матичен млеч. Обогатени со витамин Ц и засладени со сорбитол содржат еден и пол пати повеќе матичен млеч од останатите Revita®производи и се осмислени како природен одговор на наглиот замор и пад на енергијата кој може да го погоди секој човек во текот на денот.

Спакувани како мал, но енергетски навистина богат оброк кој доведува до брз прилив на сила, свежина и полет во мускулите. Погодни за патувања, состаноци, екскурзии и за луѓе кои не можат да консумираат поголема количина течности, а благотворните ефекти се појавуваат побрзо отколку кај другите производи Revita®, заради зголемената концентрација на матичен млеч во една ориблета.
Имаат многу пријатен вкус, идеални за зајакнување на имунитетот и организмот во секоја животна доба, идеални и за деца со намален апетит и имунитет, како и со бавен раст и развој, а децата ги доживуваат како бонбони. Тие исто така со задоволство ги користат студенти, спортисти и сите оние кои имаат тенденција на чести нарушувања на горниот респираторен тракт и слаба отпорност на непцето.

Матичниот млеч го зајакнува имунолошкиот систем и ја зголемува отпорноста на инфекции затоа што биостимулаторите во него силно го поттикнуваат создавањето на антитела и леукоцити, ја зголемува отпорноста на стрес, го регулира работењето на виталните органи и ткива и затоа го забрзува лекувањето, дава енергија, ја подобрува концентрацијата и помнењето, го подобрува сонот и расположението, ги содржи сите елементи за раст, развој и нормално функционирање на човековиот организам.

Состав

Активни компоненти – матичен млеч и витамин Ц.

Употреба

Една ориблета се става под јазик и постепено се растопува. Се прпорачува една до две ориблети во текот на денот за возрасни и деца над три години.

Оценки

Сè уште нема оценки

Бидете први кои ќе даде оценка за “Revita Oribleti”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *